1. Щодо договору про матеріальну відповідальність працівника

До мене звернувся директор товариства з проханням розробити договір про матеріальну відповідальність працівника, який відповідає за збут у торговельній компанії та безпосередньо пов’язаний зі збереженням, перевезенням і застосуванням в процесі роботи переданих матеріальних цінностей. Я детально вивчив особливості виконуваної працівником роботи, матеріальні цінності, які перебуватимуть у сфері його відповідальності, побажання й вимоги клієнта та склав договір, який був погоджений з клієнтом.

Детальніше з рішенням можна ознайомитися нижче.

 

  1. Щодо трудових відносин під час дії воєнного стану

Із-за введеного в нашій країні карантину, а згодом воєнного стану у роботодавців з’являються нові виклики щодо безпечної та ефективної організації трудового процесу. Саме з таким проханням до мене звернувся клієнт. Мною проаналізовано особливості діяльності компанії та специфіку виконуваної працівниками роботи. Клієнту було надано юридичні консультації щодо гнучкого режиму робочого часу, надомної та дистанційної роботи й погоджено розробити трудові договори про дистанційну роботу та інші необхідні документи (накази, зразки заяв тощо).

  1. Щодо виплати заробітної плати та компенсації за невикористану відпустку

Клієнтка звільнилася з роботи та просила у роботодавця виплатити їй заборгованість із заробітної плати та грошову компенсацію за невикористану щорічну відпустку, але роботодавець відмовився сплатити належні моїй клієнтці кошти. У зв’язку з чим, було вирішено звернутися до суду для захисту прав та інтересів клієнтки як колишнього працівника. Після здійснення розрахунків та проведення збору необхідних документів, мною, від імені клієнтки, було подано позов про стягнення заборгованості із заробітної плати, грошової компенсації за невикористану щорічну відпустку. Судом позов було задоволено, а з недобросовісного роботодавця стягнуто суму заборгованості.

Детальніше з рішенням можна ознайомитися нижче.

 

  1. Щодо звільнення директора товариства

Клієнт був керівником підприємства та вирішив звільнитися. Оскільки керівник підприємства призначається на посаду та звільняється з неї за рішенням вищого органу товариства, тому лише після відповідного рішення вносяться дані до єдиного державного реєстру, звільнитися просто поданням заяви він не міг. Клієнту було проведено консультацію з можливих шляхів звільнення його з роботи та роз’яснено, що він як керівник може вимагати скликання вищого органу товариства та вимагати прийняття рішення про його звільнення. Оскільки вищий орган товариства проігнорував вимогу клієнта, мною було підготовлено позовну заяву до суду. Після представлення інтересів мого клієнта в суді, останнім позов було задоволено.

Детальніше з рішенням можна ознайомитися нижче.